Auta pod pódiem a bubeník v plamenech. Mirai – Live Drum Cam: „Otchi“

Úvod | Blog | Auta pod pódiem a bubeník v plamenech. Mirai – Live Drum Cam: „Otchi“
Auta pod pódiem a bubeník v plamenech. Mirai – Live Drum Cam: „Otchi“
3. září 2020 / Jarda Sivák / TRX Činely

Šimon z Mirai je prostě blázen do hraní. No a když hoříte láskou k bubnování, musí se objevit i plameny. A to se taky stalo. Live.

 

V době největších koronavirových restrikcí nechtěli Mirai sedět doma. Chtěli za lidmi. Ale jak, když se davy nemohly shlukovat? Přišli s nápadem autokoncertů a hned se pustili do realizace.

Koncept byl jasný, postaví se pódium a pod něj najedou auta. Lidi budou sedět zavření ve svých plechových krabičkách, aby se nepotkali, a koncert si naladí v rádiu. Měl to být lokální experiment, ale dva vyprodané večery v Ostravě byly takovým zážitkem pro kapelu i lidi, že se projekt přesunul i do Brna.

Právě v Brně jsme točili Live Drum Cam na song Otchi a i tam Šimon ukázal, jak to vypadá, když je hudebník opravdu zapálený do hry. Světla, mlhy, konfety to už je na koncertech standard, ale hořící bubenické paličky jsme viděli snad prvně.

Co na tom, že se Šimon při autokoncertech několikrát popálil. Rock’n’roll si prostě žádá oběti. Tak se mrkněte, jak to vypadá, když bubeník doslova hoří láskou ke hraní.