“Na prvním místě je vždy to, jaký styl muziky hraju,” vysvětluje Dominik Reissaus, bubeník Loco Loco, Petra Koláře a Olgy Lounové, podle čeho vybírá činely

Úvod | Blog | “Na prvním místě je vždy to, jaký styl muziky hraju,” vysvětluje Dominik Reissaus, bubeník Loco Loco, Petra Koláře a Olgy Lounové, podle čeho vybírá činely
“Na prvním místě je vždy to, jaký styl muziky hraju,” vysvětluje Dominik Reissaus, bubeník Loco Loco, Petra Koláře a Olgy Lounové, podle čeho vybírá činely
9. listopadu 2021 / Jarda Sivák / Rozhovory

Vyrůstal na KISS, AC/DC nebo Def Leppard. Hráčsky ho tvaroval Miloš Meier. Dnes bubnuje s Olgou Lounovou, Petrem Kolářem a Loco Loco a svůj vysněný gear si už stihl pořídit. Jak se stal členem rodiny TRX a kdo je jeho bubenický vzor? Zeptali jsme se v rozhovoru.

Jak ses dostal k bicím?

Můj strejda hraje na kytaru v kapele. Od mala mi pouštěl, nejrůznější kapely: AC/DC, KISS, Def Leppard a mnoho dalších. Nejvíc jsem sledoval bubeníky a hrozně se mi to líbilo. Ve 14 letech jsem dostal svou první Amati soupravu, začal chodit do ZUŠ, pak soukromě k Miloši Meierovi a nakonec na konzervatoř.

Jak dlouho trvalo, než ses probubnoval k Petru Kolářovi a co bylo před ním?

Už 8 let hraju v Loco Loco. Pak přišla Olga Lounová. S tou koncertuju už 5 let. No a před 3 lety jsem začal hrát s Petrem Kolářem.

V jakých kapelách ještě hraješ?

Momentálně ve 3 výše zmíněných.

Jak jsi přišel na TRX cymbals?

Nejdříve jsem zahlédl kámoše bubeníka, jak na tuto značku hraje. Poté jsem se spojil s Jarouškem (Jarda Sivák, jednatel TRXCymbals.cz – pozn. red.) a bylo rozhodnuto!

Co tě na TRX cymbals baví?

TRX se zvukem a kvalitou vyrovnají ostatním značkám, které jsem předtím používal, nebo měl tu možnost zkusit.

Podle čeho vybíráš činely na živé hraní a podle čeho do studia? 

Na prvním místě je vždy to, jaký styl muziky hraju. Od toho se odvíjí snad úplně vše – velikosti činelů, tvrdost činelů, nastavení sklonu činelů atd. To samé platí i o bubnech.

Který váš song si z bubenické stoličky nejvíc užíváš a proč?

Nemám asi song který bych měl rád víc. Baví mě hrát úplně vše. Vždycky je to o náladě, někdy mám rád „trestačku přes ráfek”, jindy zase pocitové hraní v klubíku.

Kytaristé se rádi chlubí krabičkami, čím by ses ze svého gearu pochlubil ty?

Jsem rád, že se mi povedlo vlastnit a hrát na moji oblíbenou značku bubnu Sonor řadu Prolite. To je splněný sen. A samozřejmě činely TRX.

Máš nebo měl jsi nějaký bubenický vzor?

Mám hodně bubenických vzorů: Eric Singer, Chris Slade, Christoph Schneider, Thomas Lang, Anika Nilles, Mikkey Dee.

Máš nějaký vysněný kus vybavení?

Zatím se mi povedlo hrát, nebo si zkusit zahrát na vše, po čem jsem toužil.

Spor: na malý buben hraješ přes ráfek nebo přímo na blánu?

Je to vždycky o tom, s jakou kapelou, jaký styl hraju a v jakém prostředí hraju. Jednou tak, jednou tak.