„Je to přesně zvuk, který jsem celý život hledal,“ říká o TRX David Nevěčný, bubeník kapely Poetika

Úvod | Blog | „Je to přesně zvuk, který jsem celý život hledal,“ říká o TRX David Nevěčný, bubeník kapely Poetika
„Je to přesně zvuk, který jsem celý život hledal,“ říká o TRX David Nevěčný, bubeník kapely Poetika
25. srpna 2020 / Jarda Sivák / Rozhovory

Prošel několika kapelami různých stýlů a v sedmnácti zakotvil v hardcore-crossoverových Forrest Jump. Na podzim 2019 přišla příležitost posadit se za bicí v Poetice, tak po ní hned skočil. Který song od Poetiky ho nejvíc baví a proč sáhnul po TRX? Přečtěte si v rozhovoru s našim nejnovějším členem TRX rodiny.

 1. Jak ses dostal k bicím?

Popravdě ani sám pořádně nevím, už jako malý jsem do všeho rád bouchal. Potom jsem dostal svoji první soupravu, začal chodit do ZUŠ a bylo.

 1. Jak dlouho trvalo, než ses probubnoval k Poetice a co bylo před nimi?

Než jsem se probubnoval k Poetice, prošel jsem několika kapelami různých stylů. Začínal jsem v kapelách složených z kamarádů ze ZUŠ ve Velkém Meziříčí. Ve svých patnácti letech jsem začal hrát s brněnskou hardcorovou partou Crouch, ke kterým mě přivedl Pavel Kubát. Dva roky na to jsem usedl za bicí kapely Forrest Jump (hardcore-crossover), kde jsem působil až do podzimu roku 2019. Tou dobou kluci z Poetiky hledali nového bubeníka, tak jsem po téhle nabídce hned skočil a vyšlo to.

 1. V jakých kapelách ještě hraješ?

Momentálně se věnuji hlavně Poetice. S klukama máme spoustu koncertů, ale když se nějaký ten čas najde, rád si odskočím zahrát s kamarády. V současnosti občas bouchám pro Honzu Miškelu a jeho kapelu EIRIK a také pro mého dlouholetého kamaráda Tomáše Štefku.

 1. Jak jsi přišel na TRX cymbals?

TRX jsem objevil na Instagramu a delší dobu jsem je sledoval. Když jsem se potom potkal na společném natáčení se Šimonem z Mirai, který mi plechy TRX ukázal naživo, musel jsem je mít.

 1. Co tě na TRX cymbals baví?

Na těchto činelech mě nejvíce baví široký výběr, díky kterému si mohu vybrat činely kus po kusu, aby krásně seděly do muziky, kterou hraji.

 1. Proč jsi sáhnul právě po sérii činelů TRX LTD, MDM a DRK?

Série LTD (14“ hihat, 20“ crash-ride) mě zaujala hned na první poslech a je to přesně zvuk, který jsem celý život hledal. Od crash činelů jsem očekával konkrétní zvuk, proto jsem si vybral sérii MDM v rozměrech 17“ a 18“. Od efektového činelu očekávám mírně temný zvuk, a proto pro mě byl jasnou volbou činel DRK 18“ Thunder.

 1. Podle čeho vybíráš činely na živé hraní a podle čeho do studia?

V tomto případě úplně nedělám rozdíly, pokud činel hraje krásně a do muziky sedí, nemám problém ho vzít na živé hraní i do studia.

 1. Který váš song si z bubenické stoličky nejvíc užíváš a proč?

Všeobecně mám rád songy, které v sobě mají hodně energie. Takovým songem je pro mě například Múza.

 1. Kytaristi se rádi chlubí krabičkami, čím by ses ze svého gearu pochlubil ty?

Nedám dopustit na nic z mého vybavení, ale vždycky jsem si zakládal na činelech a od doby, co mám TRX, tomu rozhodně není jinak.

 1. Máš nebo měl jsi nějaký bubenický vzor?

V současné době mě hodně baví např. Anika Nilles, Eric Moore, Travis Barker nebo Matt McGuire.

 1. Máš nějaký vysněný kus vybavení?

Vysněný kus vybavení asi momentálně nemám, ale jsem bubeník, tak nepochybuji o tom, že to za měsíc nemůže být jinak 😀

 1. Spor: na malý buben hraješ přes ráfek nebo přímo na blánu?

Jak je potřeba, ale když je potřeba konkrétní rána, tak určitě ráfek.