Místo potlesku klaksony. Mirai hráli pro auta – Live Drum Cam: „Dítě robotí“

Úvod | Blog | Místo potlesku klaksony. Mirai hráli pro auta – Live Drum Cam: „Dítě robotí“
Místo potlesku klaksony. Mirai hráli pro auta – Live Drum Cam: „Dítě robotí“
31. května 2020 / Jarda Sivák / TRX Činely

Podívej se, jaké to je, když zpoza bicích místo do tváří rozjásaných fanoušků koukáš na blikající reflektory aut a místo potlesku se rozezní klaksony.

Se Šimonem Bílým, členem rodiny TRX a bubeníkem Mirai, jsme se vydali natáčet do Ostravy, kde 15. a 16. května 2020 kapela uspořádala v té době možná dva největší koncerty na světě.

Opatření spojená s koronavirem uvěznila lidi doma. Hromadné akce s účastí diváků měly v té době zákaz. Mirai se s tím ale popasovali po svém. V areálu Dolní oblasti Vítkovic postavili obří pódium, na plac vpustili dva večery po sobě 500 aut a do autorádií naservírovali fanouškům svojí neopakovatelnou live show. Díky chytré myšlence autokoncertu, se podařilo dostat lidi na jedno místo a udržet je v bezpečných rozestupech. Tím pádem šlo v té době možná o největší živý koncert na planetě!

Jak to vypadá, když z pódia koukáš do „tisíciokého davu“ světlometů a místo potlesku se ozývají klaksony? Podívej se v galerii a v Šimonově drum cam videu ke skladbě „Dítě robotí“.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=pxLdb6ltPno